2017. március 30., csütörtök

Smith - Williamson - Plec: Stefan naplója: Vérszomj

Dióhéjban: a már vámpírrá vált Salvatore fivérek sorsa most új fordulatot vesz. Éltető erejük a vér lesz, és otthonukból menekülniük kell. New Orleans-ban próbálnak szerencsét, ahol a legyengült Damon-t egy cirkusz tulajdonos tartja fogva, és busás pénzt nyer rajta. Stefan mindent megtesz bátyja megmentése érdekében. 

Gondolataim:
A Vámpírnaplók sorozat második előzménykötete, a Vérszomj sokkal jobban tetszett, mint a A kezdetek. (Az első kötetről írt értékelésemet itt olvashatod.)
Ennek legfőbb oka az, hogy amíg A kezdetek jelenetei közül sok a vásznon is megmutatkozik, addig a Vérszomj-ban teljesen új információkat tudhattam meg a testvérpár múltjáról.
Nagyon furcsa volt úgy olvasni Stefan-ról és Damon-ről, hogy a vámpírrá válásuk utáni első hetekben még teljesen máshogy viselkednek, mint évszázadokkal azután. Rengeteg változáson kellett keresztülmenniük, amíg tanultak önmaguk, de a másik hibájából is. Más kérdés persze, hogy melyik útra léptek végül..

2017. március 24., péntek

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi!

Dióhéjban: történet a macskáról, aki meghódította a magyar médiát, és jelenleg Budán éli mindennapjait teljes kényelemben. Divatdiktátor, politikus és életviteli tanácsadó, aki már könyv formájában is tanítani próbálja a kétlábúakat, azaz minket, embereket.

Gondolataim:
Kicsit szégyellem magam, amiért még nem hallottam Erzsébet Fenevadova életéről és munkásságáról. Én nem a közösségi portálokról értesültem a könyvéről, hanem a könyvesboltban és a könyvtárban. Eleve a cím is magához vonzott: előszeretettel olvasom a magyar kortárs műveket, így nem volt kérdés, hogy egyszer elolvasom. Emellett aranyosnak vélem ezt a rövidke, ám de annál inkább lényegre törőbb címet. Amikor megláttam a borítót a cirmos bundájú cicussal, akarom mondani leendőbeli elnök asszonnyal, rögtön elvarázsolt az imádni való pofijával. És ki ne akarna egy ilyen szép, sokoldalú cicáról olvasni?

Erzsi a párkányomon.
Azt még az elején szeretném letisztázni, hogy amint megtudtam, hogy Erzsi ilyen híres, felkerestem a Facebook-ját és az Instagram-ját, hogy a közösségi médiában is követhessem. Képeit és videóit megcsodálhassam, további történeteit olvashassam, és mert úgy általában véve, imádom a macskás képeket, posztokat és minden egyéb mást.

2017. március 21., kedd

April Genevieve Tucholke: Wink Poppy Midnight

Dióhéjban: Wink, Poppy, Midnight. Három fiatal, mind más lelkivilággal és kinézettel. Furcsa események követik egymást, és a történetük egybeforr. De vajon tényleg ennyire különböznek? Mi az, ami igaz, és mi az, ami hazugság? Nem minden csak fekete-fehér.

Gondolataim:
Hű.. Nos ez.. Hogy is fogalmazzam meg..
*5 perc elteltével*
Szóval, hogy őszinte legyek kicsit másra számítottam. Még őszintébben megfogalmazva a gondolataimat, teljesen másra számítottam.

Ez a történet nem volt egész, nem tudtam vele folyékonyan, egyszerűen haladni, mert mindig volt valamilyen kisebb-nagyobb tényező a sztoriban, ami nem stimmelt. Sajnos nem tudok olyan eseményt, személyt megnevezni a könyvből, ami megérintett volna, vagy legalább mondhatnám, hogy tetszett benne valami. Sajnálatos módon, nem nekem írták ezt a könyvet, pedig a borítóhoz és a fülszöveghez nagy reményeket fűztem.

2017. március 19., vasárnap

Smith - Williamson - Plec: Stefan naplója - A kezdetek

Dióhéjban: 1864, polgárháború. A 17 éves Stefan azonban egyedül birkózik meg belső harcaival. Vajon beletörődik az érdekházasságába, vagy a gyönyörű és sejtelmes Katherine-t zárja a karjaiba? Na, és mit szól mindehhez Damon, Stefan lázadó bátyja?


Mielőtt értékelném:
Nem véletlen, hogy a kezembe vettem ezt a könyvet. Tudniillik, hogy Willie-vel már tavaly december óta nézzük a Vámpírnaplók sorozatot, aminek igencsak csűrt-csavart története van; az események kereszttüzében sokszor visszatekintünk a múlt ködös árnyaiba is. Így az ötödik évad elejénél járva már jócskán beleástam magamat a szerelmi háromszögbe, a Salvatore fivérek hullámzó kapcsolatába, és Mystic Falls különös történelmébe.

Igaz, mielőtt nekikezdtünk volna a sorozatnak, már nem egyszer találtam szembe magamat a Vámpírnaplók-kal. Nos, 10-11 évesen még nem igazán vonzottak az efféle történetek. Sokszor láttam az ajánlóját a TV-ben, egyik rokonom is nézte a még akkor premierként sugárzott sikersorozatot.
Mivel imádok olvasni, megpróbálkoztam a sztori alapjául szolgáló könyvekkel, de az első rész feléig se jutottam el. Szomorú, de valahogy nem tetszett az írónő stílusa, és a karakterek sem. Azután rávettem Willie-t, hogy nézzük meg az első részt…

2017. március 13., hétfő

Sarah J. Maas: The Assassin's Blade - Az orgyilkos pengéje

Dióhéjban: mielőtt Celaena a király udvarában küzdene meg a bajnoki címért, veszedelmes kalandokban vesz részt, bejárja a földeket.. és rabszolgákat szabadít fel. Ez pedig elindítja a lavinát, hiszen aki megszegi mestere parancsát idővel elnyeri büntetését.

Gondolataim:
Nos, amikor belekezdek egy sorozatba, ami nagyon tetszik, akkor elég nehezen tudom megszakítani az „olvasási láncot”. De most félig-meddig mégis megtettem, hiszen az Éjkorona után az előzménykötet jelent meg évszám szerint, szóval arra a döntésre jutottam, hogy „úgy olvasom végig az Üvegtrón - sorozatot, mintha nem csücsülne már a polcomon a folytatás”. Így utólag nem bántam meg a döntésemet.

Örülök, hogy egy könyvbe sűrítették az öt novellát. Ami a legjobb az egészben, hogy folytatólagos és egy cselekedetből eredezteti a következményeket. Ez a fiatal, vadabb Celaena az az igazi orgyilkos, aki Adarlan koronázatlan királynője. Kissé még gyermeteg, érezni rajta a fiatal frissességet.

Ilyen kiegészítő köteteknél elsősorban a szereplőket vizsgálom, hogy bepillantást nyerjek egy karakter még kiforratlan, másmilyen személyébe, milyen volt akkor, amikor még nem a palota falai között élt. Ám az írónő mindemellett egy aprólékosan kitalált cselekménysort is felvonultat, ami roppant izgalmas még úgy is, hogy tudom a jövőbeni fejleményeket. Együtt izgultam Celaena-val minden küldetésén, hogy hogyan menekül meg, kivel találkozik, és miként alakítja kapcsolatait.
A legérdekesebb számomra az, hogy még ezen a pár novellán keresztül is képes a jellemfejlődésre; kalandjai során csak úgy issza magába a különböző fortélyokat és tudást, megismerkedik számos érzéssel – amik nem mindig pozitívak – ennek ellenére tovább küzd az életben maradás érdekében.


2017. március 10., péntek

Clélie Avit: Itt vagyok

Dióhéjban: egy nő, aki kómában van. Elsa majdnem teljesen érzéketlen.. csak hallja a körülötte lévőket, de nem érez semmit fizikailag. És ezt egyedül Ő tudja. Egy férfi, akinek a testvére egy baleset miatt a kórházban gyógyul, de nem akarja látni.. neheztel rá a halálos baleset miatt. Véletlenül az 52-es szobába téved, ahol Elsa nyugodtan fekszik az ágyában. Innentől kezdve vissza-vissza tér hozzá..

Gondolataim:
Sokaktól hallottam már, hogy ez a könyv nagyon megnyerő. Azt kell mondjam, igazuk volt.
Jóllehet, elég rövid terjedelmű; bevallom olvastam volna még a történetet, amikor annak utolsó mondatához értem.
Többen megjegyzést tettek a borítóra, pedig szerintem illik a történethez. A lány fakó arca, hiszen Elsa kómában van, a sötétség mögötte az érzéketlenség szimbólumaként elfedi a képi világot és a szeme pedig pontosan olyan, mint a gleccserek jeges kékje. Engem megnyert magának, kívülről-belülről. 

Igazán jó felépítése van a könyvnek, a felváltott szemszögű fejezetek szükségesek voltak, hogy mind Elsa-t, mind Thibault életét megismerhessük. Alapból a témaválasztás nagyon különleges, kicsit úgy éreztem, mintha a Ha igaz volna... (eredeti címén: Just Like Heaven) film átgondolt változata lenne, ami nálam garantáltan piros pontot érdemel, hiszen ez az egyik kedvenc romantikus filmem.😊

Amit jelentősen fontosnak tartok a műben, az a mélysége. Az élet pici örömei, a családalapítás, a szerelem, a felelősség vállalás, a kitartás, és még rengeteg rettentően fontos aspektusa az életnek mind helyet kapnak ebben a rövidke történetben.

2017. március 7., kedd

R.I.P. it or Ship it - Book Tag

Ahogyan az a címben is látható, egy book tag-gel foglalatoskodtam a délután, amit @Réta, HaBár, a könyves kocsma blogján láttam, és nagyon megtetszett. Ezúton is köszönöm az ötletet, kicsit nehezebb feladat volt, mint azt vártam, de ez majd a poszt folytatásában úgy is kiderül.


Az alap feladat:
- több könyvből összeválogatni fiú -, és lány szereplőket, lehetőleg olyanokat, akiknek be lehet lőni az "ideáljukat"
- egy-egy nevet kihúzni, keverés után persze és eldönteni, hogy a párosra R.I.P. it-et mondasz, azaz inkább eltemetnéd őket a temetőben, mintsem egy párt alkossanak; vagy Ship it-et, tehát áldásodat adnád a kapcsolatukra
- megindokolni a döntésedet, és élvezni az eredményt :)

FIGYELEM! Cselekményleírást tartalmazhat!

2017. március 5., vasárnap

Hannah Kent: Rekviem egy gyilkos asszonyért

Dióhéjban: az 1820-as évek Izlandján járunk. Egy nő, Agnes Magnúsdóttir, megölte szeretőjét, így most házi őrizetben tartják egy családnál, hogy kivégzése előtt tisztességes munkával, és egy lelkész segítségével felkészítsék a halálra. Lassan a felszínre kerülnek a gyilkossággal és az asszony életével kapcsolatos titkok. Hiszen semmi sem olyan egyszerű, mint azt hiszik.

Gondolataim:
Talán ha úgy kezdek neki a regény olvasásának, hogy tudom, igaz történet alapján íródott, nyugtalan lettem volna az olvasása közben. Nyugtalan, mert egész idő alatt érezni lehet, hogy a végén minden elcsöndesül.
Megrendítő, különleges és elgondolkodtató.